Met de nieuwe Russische telefoon met twee schermen, één gewoon scherm en één met elektronische inkt, bespaar je fors aan stroom.

Smartphones met apps als Google Maps zijn uitermate handig als je de weg moet vinden in een vreemde stad. Alleen zul je net zien dat je batterij gevaarlijk leeg is nét op het moment dat je hopeloos bent verdwaald.

Het Russische bedrijf Yota heeft naar eigen zeggen de oplossing voor dit probleem en andere ongemakken veroorzaakt door de beperkte levensduur van de batterij.

Het toestel, dat half december 2012 al werd aangekondigd, wordt woensdag in Moskou  gepresenteerd. De YotaPhone beschikt over twee schermen: een e-ink scherm zoals een e-reader, en een gewoon lcd-scherm.

E-ink scherm verbruikt minder energie

Het idee is dat je niet voor elke handeling op je telefoon het lcd-scherm hoeft inschakelen – dat scherm vreet energie. E-mail, e-books, landkaartjes en dergelijke, open je op je e-ink scherm.

Omdat een e-ink scherm alleen stroom verbruikt wanneer de afbeelding verandert (zwarte pixels worden met een stroompje wit of omgekeerd), kost het veel minder energie.

Kosten: 499 euro

Nadeel is wel dat e-ink schermen op dit moment eigenlijk alleen nog in zwart-wit worden uitgevoerd en de laadtijd iets lager is. Surfen over internet en het bekijken van YouTube-filmpjes gaat beter op het lcd-scherm.

De telefoon is in eerste instantie beschikbaar in Rusland, Duitsland, Frankrijk, Oostenrijk en Spanje en gaat 499 euro kosten. Andere Europese landen volgen later. De YotaPhone draait op Android, het besturingssysteem van Google.

Yota is op dit moment vooral actief in Rusland als provider van breedband mobiel internet.

Lees ook

19-jarige gesjeesde student bedenkt slimmere smartwatch dan Apple en Samsung

Deze 12 geluiden hoor je nu nooit meer

De domste producten van de zomer van 2013

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl